PROFI Poradenství & Finance - 2/2024

169 Kč / časopis
Skladem

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází únorové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě pozvánky na novou konferenci MoneyFest také přehled obchodních příležitostí roku 2024 třeba v podobě DIP či DPS. Změn však čeká letos finanční trh i poradce mnohem více! Změny se dotýkají osobních financí napříč jednotlivými segmenty. Kromě spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP) se to týká i hypoték, povinného ručení či stavebního spoření. Poradci se shodují, že nejzajímavější obchodní příležitost nabízí právě zajištění na stáří v podobě DPS, které díky úpravám ve státních příspěvcích bude motivovat lidi k vyšším úložkám. Nejvíce očekávání však vzbuzuje dlouhodobý investiční produkt, který vlastně není produktem, ale obsáhne celou řadu investičních nástrojů. Díky daňovým odpočtům a možnosti příspěvku zaměstnavatele půjde o atraktivní možnost, jak si tvořit rezervy na stáří. Určitě také pomůže rozšířit povědomí o pravidelném investování. DIP už nyní vzbuzuje velký zájem u klientů i poradců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH

Petra Kunzová: MoneyFest je cool!
S Petrou Kunzovou, majitelkou Aura Event a zakladatelkou finanční konference MoneyFest, která se koná 18. dubna v pražském Cubexu, jsem si povídala o tom, proč se rozhodla uspořádat tak velkou akci pro finanční poradce v Praze i v Bratislavě. Má to být podle jejích slov konference, která nebude jen o penězích, klade si vyšší cíle, bude to „manifest za osvětu financí“. Petra tak chce „roztleskat“ finanční poradce. Řeč byla také o jejích dalších aktivitách a plánech. 

Příležitosti roku 2024 aneb (nejen) DIP v praxi
Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna 20024 platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn, které se dotýkají osobních financí napříč jednotlivými segmenty. A přináší tak řadu obchodních příležitostí. Je to případ zejména spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření.

Čeká nás realitní rok plný výzev
Poslední čtvrtletí minulého roku se na pražském realitním trhu neslo v duchu oživení, které bylo podpořeno slevami a promítnutím nižší sazby DPH. S obnoveným zájmem o koupi nové nemovitosti souvisí také probuzení hypotečního trhu, což je patrné z nárůstu nově sjednaných hypotečních úvěrů. Akutním problémem však podle aktuálních dat ČSÚ i nadále zůstává nedostatečná výstavba, která omezuje nabídku a vede k růstu cen nemovitostí.  

NN uvedla na trh nové pojištění dlouhodobé péče
S Michalem Korejsem, ředitelem produktového vývoje NN Životní pojišťovny a odborníkem na dlouhodobé krytí rizik, jsme si povídali nejen o úspěšném roce 2023, ale zeptali jsme se i na výhled na rok 2024 a chystané novinky. NN letos uvedla jako první na trhu daňově zvýhodněné pojištění dlouhodobé péče a v této souvislosti chystá také osvětu zaměřenou na klienty i poradce. Soustředí se rovněž na prevenci a zdravý životní styl klientů. 

Zájem o investice do umění významně roste
Barbora Půlpánová původně pracovala v médiích a poté působila jako mluvčí ČEZ. Z energetiky vedly její profesní kroky směrem k umění, v Londýně měla na starosti propagaci vzdělávacích programů Christie’s Education. V rámci tiskového oddělení aukční síně Christie’s také zajišťovala PR aktivity v Česku a na Slovensku. Po návratu domů založila vlastní projekt EduArt Experience, který pomáhá začínajícím sběratelům zorientovat se na trhu s uměním. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz