Premium Guide - 1/2024

169 Kč / časopis
Skladem

V lednu se čtenáři Premium Guide mohou těšit na velké téma dnešní doby – budoucnost. V rozhovoru spisovatel Leoš Kyša prozradí, jaká budoucnost bude, majitelé grafického studia pohrozí možnými budoucími nebezpečími spojenými s virtuální realitou, ale také odhalí pozitivní přínosy pro mnohá odvětví pomocí 3D grafiky. Od manažerských pozic, které v budoucnu může změnit umělá inteligence, se přesuneme až ke gastronomickým trendům, které najdeme na talíři v následujících letech. Poukážeme na nižší úrokové sazby, ale také čtenáře potěšíme novými leteckými spojeními do tepla, kam nedávno letěli i majitelé jazykovky, kteří pracují jenom online a mají jasný názor na vzdělávací systém.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah:

LEOŠ KYŠA - BUDU PSÁT, I KDYBY TO UŽ NIKDO NECHTĚL ČÍST
I kdyby se umělá inteligence naučila psát dobré příběhy, což teď vážně neumí, bude to mít mnohá úskalí. Tím prvním je prostý fakt, že pokročilejší modely budou energeticky nároč- nější, takže se možná vyplatí i pro scénář nekonečného seriálu námezdný chlapík než AI. Názor Leoše Kyši, jehož knihy patří mezi nejčtenější v Česku.

V HLAVNÍ ROLI TECHNOLOGICKÝ VELETRH CES
Veletrh CES není pouze o prezentaci nových produktů, ale také o vytváření partnerství a nalezení investorů. Jaká přínos přinesou technologicko-inovativní novinky ročníku 2024 a jakým způsobem ovlivní naši budoucnost?

CO SI USMYSLÍTE, JE V 3D MOŽNÉ
Lidé se namísto složitého fyzického světa budou v lehkosti potloukat tím virtuálním, více prožívat život tam, a dokonce nakupovat produkty pro svá virtuální dvojčata. Rozhovor s Janem Štanclem o směřování umělé inteligenci a vývoji 3D grafiky.

SVOBODA V ONLINE SVĚTĚ
Na každého funguje něco jiného a každý člověk se taky učí jinak. Proto necháváme lektory, aby učili podle sebe, jak je jim to přirozené. Rozhovor se zakladateli jazykové školy Just, se kterými probereme práci odkudkoli a online vzdělávání.

VODÍK JAKO NOVÝ KLÍČOVÝ ENERGETICKÝ PLYN
Evropská komise vydala legislativu, která popisuje metodologii výroby obnovitelného vodíku v Evropské unii. Projekty zaměřené na výrobu obnovitelného vodíku elektrolýzou vody tak dostaly jasný rámec pro dosažení skutečně zeleného vodíku. Jakou roli bude hrát vodík v naši budoucnosti?

NOVÝ KABÁT PRO MASARYKOVO NÁDRAŽÍ V PRAZE
Začíná se připravovat největší proměna v historii pražského Masarykova nádraží. Unikátní platforma bude překlenovat kolejiště a umožní snazší přístup na nástupiště z okolních čtvrtí, ale také poskytne novou odpočinkovou zónu. Kromě toho dojde k radikální pro- měně nástupišť a jejich okolí. Celková rekonstrukce, která vyjde na více než tři miliardy korun, by měla být dokončena v roce 2027.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz