Lawyers & Business - Speciál I: Advokátní kanceláře roku 2023/2024

Novinka
169 Kč / časopis
Skladem

Advokátní kanceláře roku 2023/2024
Mediální skupina A 11 a redakce magazínu Lawyers & Business vyhlašuje třetí ročník projektu Advokátní kanceláře roku, jehož výsledky vám prostřednictvím této unikátní ročenky předkládáme. Vybrané advokátní kanceláře působící na českém advokátním trhu jsme oslovili se sérií čtyř okruhů dotazů: 1/ Jak vaše advokátní kancelář hodnotí rok 2023? Co se v něm pro vás odehrálo klíčového? Jak začala rok 2024 a jaké do něj má výhledy a plány? 2/ Jaký svůj mandát v roce 2023/4 hodnotíte jako nejvýznamnější a proč? 3/ Přišli jste v roce 2023/4 s nějakou výraznou advokátní inovací? 4/ Jak vypadaly v roce 2023 a v jak v současnosti vypadají vaše CSR a pro bono aktivity? Těší nás, že do ročníku 2023/2024 se zapojilo dosud nejvíce kanceláří v historii našeho projektu. Odezvu jsme zaregistrovali od více než 70 kanceláří. Na základě jejich odpovědí a vlastní znalosti advokátního trhu v České republice vybrala porota v čele s šéfredaktorem Lawyers & Business Janem Janušem a ve složení Bára Štanglová (obsahová ředitelka TV A11 a šéfredaktora Profi HR), Jan Štoll (ředitel redakcí A 11 a šéfredaktor Emagu), Jan Kulich (ředitel strategického rozvoje a marketingu A 11) a David Korn (Business Development Manager A 11) vítěze letos vyhlašovaných kategorií projektu Advokátní kanceláře roku, a to z řad do projektu zapojených kanceláří: Advokátní kancelář roku/ Advokátka roku/ Advokát roku/ Advokát roku v mezinárodním prostředí/ Advokátní talent roku/ Retailová advokátní kancelář roku/ Mandát roku pro českou kancelář/ Mandát roku pro mezinárodní kancelář/ Advokátní inovace roku v české kanceláři/ Advokátní inovace roku v mezinárodní kanceláři/ CSR advokátní kancelář roku. Porota dále vybrala 100 nejzajímavějších a nejinspirativnějších advokátních kanceláří na českém trhu pro období 2023/2024, a to na základě odpovědí na zmíněný dotazník a vlastní znalosti trhu. Do tohoto výběru mohly být dle vyhlášených pravidel zařazeny i kanceláře, které dotazník nevyplnily. Byly s ním ale osloveny a tuto možnost nijak nerozporovaly. Hodí se dodat, že v případě vítězů jde o volby mediální skupiny A 11 a redakce Lawyers & Business dle jejich celkového vnímání aktuální situace: nemusí tak jít o ty největší, ani o ty nejlepší, ale o ty, kteří nás zaujali a zároveň mají zájem o svou prezentaci. Prostřednictvím následujícího výběru a této ročenky tak tímto předkládáme svou vlastní  a autentickou zprávu o aktuálním dění na českém advokátním trhu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

VÍTĚZOVÉ PROJEKTU ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE ROKU 2023/2024 PODLE LAWYERS & BUSINESS 

100 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ ROKU 
Lawyers & Business vybírá 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří působících v roce 2023/2024 v České republice. Najdete mezi nimi ty největší právní firmy na trhu, stejně jako několik butiků či nově se rodících firem. Nejde totiž o 100 největších kanceláří, ale o 100 právních firem, které se zájemcům o advokátní dění vyplatí sledovat. Při sestavování tohoto seznamu jsme zohlednili několik kategorií. Například vedle velikosti a předpokládaného obratu dané firmy hrálo svou roli také její zapojení se do veřejného života, legislativní a komunitní diskuse, stejně jako zájem o vlastní prezentaci. 

ADVOKÁTNÍ TRH 2023/2024: NOVÉ KANCELÁŘE, ZMĚNY ŠÉFŮ, MNOŽSTVÍ PŘÍSTUPŮ I ZAJÍMAVÉ MANDÁTY 
Rok 2023 byl v advokacii a v právu plný zásadních personálií. Změnili se šéfové několika velkých advokátních kanceláří, třeba v Dentons (aktuálně Jiří Stržínek a Ladislav Smejkal) nebo v Deloitte Legal (Martin Bohuslav). PwC Legal nově vede Petr Kincl. Radek Buršík zamířil do Sokol Novák tdpA. Zásadní byl rok 2023 rovněž pro kancelář KroupaHelán, jíž opustil Jiří Helán a jejíž chod naplno převzal Pavel Kroupa, následně ji také přejmenoval na KroupaLidé. Arrows jmenovala Petru Hučíkovou neadvokátní patnerkou a významně se angažuje v tématu umělé inteligence v poradenství. Vzniklo také několik nových firem, například Resolv, Sphere nebo Talers. Hajduk & Partners se spojila s polskou advokátní kanceláří Szadorski. Peterka & Partners působí nově i v Chorvatsku. A jaké své mandáty v roce 2023/4 hodnotí v našem dotazníku odpovídají kanceláře jako nejvýznamnější a proč? 

UMĚLOU INTELIGENCI TEĎ ŘEŠÍ PRAKTICKY VŠICHNI, INOVUJÍ ALE I JINAK. A ZAJÍMAVĚ 
Přišli j ste v roce 2023/4 s nějakou výraznou advokátní inovací? Dotaz z našeho dotazníků uchopila většina odpovídajících technologicky a popsala, jak pracuje s umělou inteligencí a jaké nové nástroje zkouší. Dostali jsme ale rovněž i jiné odpovědi. Endors tak například přišla s grafickými předžalobními výzvami v oblasti vymáhání pohledávek, Chrenek, Toman, Kotrba s podcastem Slepá spravedlnost. Každá z následujících odpovědí ale stojí za pozornost, protože ukazuje, jak advokáti o inovacích vlastně přemýšlí a jak a kam se může poradenský byznys dál vyvíjet.

AI NÁM POMŮŽE,  ALE NENAHRADÍ NÁS, PROHLAŠUJÍ PODNIKOVÍ PRÁVNÍCI 
Jaká témata řeší právníci, kteří svůj profesní život spojili s prací v podnicích? Co by jim legislativně pomohlo? A nebojí se, že je nahradí umělá inteligence? Zeptali jsme se prezidentky Unie podnikových právníků ČR Marie Brejchové a viceprezidenta této profesní organizace Richarda Bačka. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz