Lawyers & Business - Speciál I: Advokátní kanceláře roku 2022/2023

149 Kč / časopis
Skladem

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE ROKU 2022/2023

Redakce magazínu Lawyers & Business vyhlásila 22. května 2023 druhý ročník žebříčku Advokátní kanceláře roku. Slavnostní předávání cen, stejně jako ročenka, kterou právě držíte v rukou, se ohlédly a ohlížejí za trhem advokátních služeb v roce 2022 a zároveň nabízejí výhled na rok 2023. Redakce Lawyers & Business oslovila na základě vlastní znalosti trhu téměř 200 advokátních kanceláří se souvisejícím dotazníkem. Poté redakce vyhodnotila zaslané odpovědi, na základě bodového systému vybrala 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří a ve spolupráci s dalšími odborníky vydavatelství A 11 vybrala tři nominanty do každé kategorie a následně vítěze jednotlivých cen. Kritériem nominace a vítězství není pouze obrat a velikost, ale rovněž inovativnost, komunikativnost a specifičnost. Lawyers & Business vyhlašuje v roce 2023 tyto ceny Advokátní kancelář roku/ Mezinárodní advokátní kancelář roku/ Advokátka roku/ Advokát roku// Retailová advokátní kancelář roku/ Pro bono advokátní kancelář roku/ Advokátní inovace roku/ Advokátní mandát roku/ Advokátní kancelář roku za udržitelnost a Advokátní kancelář roku za diverzitu. V ročence najdete přehled nominovaných a vítězných kanceláří, vybraných významných transakcí a mandátů advokátních kanceláří, nejvýznamnější personálie a události na advokátním trhu, stejně jako další aktuální texty, partnerské rozhovory a profily vybraných kanceláří a dalších společností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

VÍTĚZOVÉ A NOMINOVANÍ V ŽEBŘÍČKU ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE ROKU 2022/2023 

100 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ ROKU 
Lawyers & Business vybírá 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří působících v letech 2022/2023 v České republice. Najdete mezi nimi ty největší právní firmy na trhu, stejně jako několik butiků či nově se rodících firem. Nejde totiž o 100 největších kanceláří, ale o 100 právních firem, které se zájemcům o advokátní dění vyplatí sledovat. Při sestavování tohoto seznamu jsme zohlednili několik kategorií. Například vedle velikosti a předpokládaného obratu dané firmy hrálo svou roli také její zapojení se do veřejného života, legislativní a komunitní diskuse, stejně jako zájem o vlastní prezentaci. 

ADVOKACIE V NEUSTÁLÉM POHYBU: VZNIKLY NOVÉ KANCELÁŘE, ZMĚNILI SE ŠÉFOVÉ A PŘECHÁZELY CELÉ TÝMY 
Dvě a dvě velké české advokátní kanceláře loni ohlásily fúze. S účinností od roku 2023 tak vznikly na tuzemském trhu dva noví a zásadní hráči: Sokol Novák tdpA a Chrenek, Toman, Kotrba. Vytvořily se ale rovněž další nové kanceláře, některé z už zavedených firem změnily své šéfy a svá působiště vyměnila i mnohá právnická esa. Rok 2022 byl na dění v advokacii obzvláště boha- tý a v jeho znamení se logicky nese i rok letošní. 

NEJVÝZNAMNĚJŠÍ MANDÁTY REFERUJÍCÍCH ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ V LETECH 2022/2023 
Prodeje a koupě firem globálního významu, právní prozkoumávání nových trhů i dosud neprobádaných sfér byznysu, stejně jako poradenství jednotlivcům s různými problémy napříč oblastmi práva. Odpovědi referujících kanceláří na otázku Lawyers & Business „Jaký svůj mandát v roce 2022/3 hodnotíte jako nejvýznamnější a proč?“ tak ilustrují nejen byznysové dění poslední doby. 

UMĚLÁ INTELIGENCE SMĚLE NASTUPUJE DO ADVOKACIE, I MENŠÍ A ČESKÉ KANCELÁŘE ZKOUŠÍ CHATGPT 
Automatizace a umělá inteligence se stávají – soudě z řady odpovědí na dotazníkovou otázku Lawyers & Business „Přišli jste v roce 2022/3 s nějakou výraznou advokátní inovací?“ – přirozenou součástí fungování stále více advokátních kanceláří. Možná překvapivě nejen těch největších a globálně fungujících, ale i těch menších a vysloveně tuzemských. Moderní programy tak právní firmy nabízejí i svým klientům, pro zjednodušení jejich fungování i ověřování toho, zda je u nich všechno v pořádku. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz