E&B - 4/2024

256 Kč / časopis
Skladem

Právě vychází dubnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Představujeme v něm vítěze druhého ročníku ocenění TOP E&B – ty nejzajímavější a mimořádné projekty i osobnosti, které se na stránkách časopisu objevily v uplynulém roce. V tomto vydání se zaměřujeme také na dynamiku designu, umění a developerských projektů, které formují naši realitní krajinu. Přinášíme fascinující pohled do světa developerských inovací, které přináší udržitelné i esteticky oslnivé bydlení. České sklo i design opět ohromují návštěvníky prestižní přehlídky designu Salone del Mobile Milano, která každoročně nabízí to nejlepší ze světového designu. Koneckonců světovou úroveň českého skla potvrzuje i náš rozhovor s Leonem Jakimičem, zakladatelem společnosti Lasvit, v němž odkrývá tajemství spojení designu a umění. Jeho vášeň a vizionářství je inspirující. Umění má mnoho podob a tváří. Milan Houser, český výtvarný umělec, zase ukazuje, jak jeho práce propojuje estetiku a funkci, aby vytvořila jedinečné a provokativní prostředí. Doufáme, že vám naše články přinesou nejen poznání, ale i radost a motivaci pro vaše vlastní projekty!

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH

Ocenění TOP EB zná své vítěze
Redakce prestižního magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci se svým vydavatelstvím A 11 a s odbornou porotou slavnostně vyhlásila ve středu 20. března v barokních prostorách Clam-Gallasova paláce vítěze cen TOP ESTATE & BUSINESS a držitele titulu Osobnost roku magazínu ESTATE & BUSINESS. Ocenila tak výjimečné a inovativní projekty a osobnosti, které se na stránkách tohoto časopisu objevily v posledním roce.

Když se zrodí ta správná myšlenka
Společnost Explicit Funds nabízí široké spektrum investičních produktů pro každého, kdo hledá efektivní a profesionální správu svých financí. Přináší unikátní přístup k investování, který kombinuje moderní technologie s hlubokým porozuměním trhu. Její CEO a jednatel Viktor Jurčík nám přiblížil, jak se dá spojit finanční poradenství s developmentem, a co všechno má Explicit Funds za sebou.

V Praze se staví!
Hlavní město v letošním roce čekají stavební práce na rekordním počtu veřejných staveb. Na více než desítce projektů z oblasti dopravní infrastruktury nebo veřejného prostoru se kromě města jako investor podílí také stát. Celkové investiční náklady jednotlivých projektů dosáhnou téměř 50 miliard korun.V Praze se staví!

Zelené lži jménem greenwashing
Stále častěji se setkáváme s produkty a službami, které jsou prezentovány jako „šetrné k přírodě“, „vyrobeno z recyklovatelného plastu“ nebo třeba „vyrobeno ze 100% eko-materiálu“. Studie Evropské komise z roku 2020 však odhalila, že 53,3 % těchto eko-tvrzení jsou zavádějící, nepodložená nebo nepravdivá. EU proto usiluje o přijetí nové směrnice, která zpřísní pravidla pro používání environmentálních tvrzení, a to již s platností od roku 2025.

Na příležitosti nečekáme, tvoříme je!
Říkají to architekti a zároveň majitelé studia Semela Ateliers, Ladislav Maxmilián Semela, Monika Zvonková a Pavel Šánek. Náš rozhovor se uskutečnil v inspirativním prostředí showroomu Konsepti, s nímž také spolupracují. Zeptali jsme se jich na to, co mají společného Viktorem Jurčíkem z Explicit Funds, s nímž jsme jsou na titulce časopisu, na jejich aktuální projekty nebo plány a vize pro budoucnost. A ty jejich jsou opravdu ambiciózní. Nabízí totiž „nový drajv“ a sexy spojení mladší i starší generace architektů.

Designblok Cosmos zamířil do Milána
Ve spektakulární metalické kapsli na šesti kolech přivezl Designblok Cosmos na Milano Design Week 2024 deset originálních skleněných děl z dílny deseti předních českých designérů na pozadí imerzivní audiovizuální show vesmírného nekonečna. Vystavené objekty odráží svérázný autorský přístup a experimenty s tradiční českou materií, řemeslný um a know-how českých sklářů i rozdílné technologie a nejnovější výrobní postupy českých továren a manufaktur. Na MDW se prezentovaly také další české firmy jako Lasvit, Ton, Ravak, Preciosa nebo designérka Lucie Koldová.

Sklo umí vyprávět příběhy
Rok 2023 označuje Leon Jakimič, zakladatel a majitel sklářské a designérské společnosti Lasvit, jako nejlepší v dosavadní historii firmy. Povídali jsme si s ním v úžasném showroomu Lasvitu v pražských Holešovicích nejen o jeho dalších vizích, plánech a úspěšných realizacích, které firma vytváří pro značky jako Tiffany, Rolex či Cartier, ale také o spolupráci s těmi nejlepšími českými i zahraničními designéry. S obdivem a pokorou hovořil o práci sklářů nebo svých předků, kteří jsou spojeni s rodinami Swarovski nebo Riedel, ikonami sklářství a šperkařství. Leon Jakimič tvrdí, že sklo umí vyprávět příběhy a vyzařuje lásku, kterou do něj skláři a designéři vkládají.

Svoboda tvořit
Výtvarný umělec Milan Houser ve svých dílech dokáže spojit surovost s jemností, průmysl s ekologií, retro s futurismem. Zkrátka jeho umění má vše, na co si člověk vzpomene, ale hlavně donutí obdivovatele zamyslet se správným směrem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz