E&B - 3/2024

Novinka
256 Kč / časopis
Skladem

Právě vychází březnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

BYTY, KTERÉ BAVÍ
Chceme dělat pěkné stavby.Takové, které budou bavit nás, i ty, kdo v nich budou bydlet, prozrazuje v rozhovoru Tomáš Pardubický z pozice generálního ředitele firmy FINEP, která se už téměř tři desetiletí řadí mezi přední developerské společnosti v Praze. A v tomto oboru patří mezi průkopníky. Poslední dobou se zaměřuje i na spolupráci s architektonickými studii. Jedním z nich je i DAM Architekti.

 KAŽDÁ STAVBA NEMUSÍ ZÁŘIT
Každá stavba nemusí zářit, ale musí být dobrá. Spousta světových architektonických počinů vlastně nezáří, ale když vejdete dovnitř, tak víte, že jde o výjimečnou stavbu a že ji dělal skvělý architekt. Jan Holna a Jiří Hejda jsou partneři a jednatelé architektonické kanceláře DAM architekti, která stojí za oceňovanými stavbami, jako je třeba BBC Filadelfia v Praze na Brumlovce nebo Main Point Karlín. Nyní ale navrhují ve spolupráci s developerem Finep „obyčejné“ bytové domy třeba na pražském Proseku nebo u Poděbradské ulice. „Práce architekta není jen o kráse. Je to multioborová činnost, v jejímž rejstříku je například i to, že se stavba navrhne s dobrou dispozicí," přiblížili v rozhovoru.

NEMOVITOSTI JSOU JISTOTA
V nemovitostech se moc nehledí na jejich skutečnou rentabilitu a návratnost a investuje se, zdůraznil v rozhovoru legendární mediální guru Michal Voráček, který je aktivní na realitním trhu. V Čechách podle něho představují jistotu a lze očekávat jejich další cenový růst. Sám se chystá zakoupit v Praze větší činžovní dům, rekonstruovat ho a využívat k pronájmu bytů i nebytových prostor. A podobné aktivity vyvíjí i v některých dalších městech v Česku.

HVĚZDNÁ POROTA ROZHODLA O VÍTĚZÍCH TOP EB
Vítězové jsou známi. Porota druhého ročníku ocenění TOP Estate & Business, složená z významných architektů, designérů, odborníků na nemovitostní trh a zástupců Magistrátu hlavního města Prahy, se sešla 5. března v showroomu VOIX a vybrala vítěze z nominovaných projektů ve všech osmi kategoriích. Vítězné projekty budou vyhlášeny na slavnostním večeru 20. března 2024 v Praze v Clam-Gallasově paláci.

MINIMALISMUS NA MÍRU
Prémiové dveřní systémy, které se umí přizpůsobit přání zákazníka. Velikost, materiál, povrch, to vše je připravené podle Petra Paksiho, většinového spoluvlastníka firmy JAP FUTURE jako skládačka. Tak, aby si architekt nebo designér mohli zvolit přesně to, co potřebují, přiblížil v rozhovoru pro Estate and Business. Společnosti, která se zaměřuje na prémiový interiérový design se daří, teď se chystá s partnerskou developerskou společností AL HILAL HOMES otevřít společný showroom v Dubaj Marině a podobný scénář plánuje i v Saúdské Arábii.

PŘÍBĚH PLNÝ ZELENĚ A S VŮNÍ LANÝŽŮ
Dechberoucí výhled z kopců, přitom jen kousek od vinic a uprostřed zeleně. Přesně na takovém místě vyrostly vily v rámci projektu Motovun Villas na chorvatské Istrii. Pro byznys partnery a finančníky Dragana Lazukiče a Aleše Vobrubu představují jak radost, tak ideální investiční příležitost, jak prozradili v rozhovoru. Tady je spíše moře doplňkem, tady si plně vychutnáte istrijské Toskánsko,“ uvedl Lazukič.

ARCHITEKTURA V SOUVISLOSTECH
Architekt Marek Vančura má pestrý repertoár. Historickou budovu, stadion, kancelář, rodinné domy nebo nově i školku. „Snažím se přijmout každou výzvu různého měřítka,“ konstatuje v rozhovoru s tím, že se mu líbí vnímat architekturu ve všech možných souvislostech. A daří se. Architekturu dostudoval sice teprve před pár lety, přesto už získal i několik ocenění. Například první místo v soutěži Kanceláře roku 2022 v kategorii Employee friendly nebo společně s architektkou Annou Koukolovou vyhrál loni veřejnou zakázku novostavby mateřské školy v Jablonci nad Nisou. A taky stihl založit studio MAVA ARCHI.

INVAZE DO SOUKROMÍ DOMOVA
Chytré domácnosti dnes nabízejí množství výhod, od hlasově ovládaných asistentů přes bezpečnostní kamery po dálkově ovládané ledničky. Na druhou stranu ale současně velmi přesně zaznamenávají i pohyb či preference a zařízení propojená prostřednictvím internetu věcí (IoT) tak zároveň otevírají dveře potenciálním kybernetickým hrozbám. Advokáti Eversheds Sutherland David Němeček a Marek Poloni proto upozorňují, na co si mají uživatelé dát pozor.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz