E&B - 1-2/2024

256 Kč / časopis
Skladem

Právě vychází lednové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Otevíráme ho pohledem na to, jaký bude rok 2024 z hlediska bydlení. Hypotéční sazby by mohly začít klesat a trh by se tak mohl dočkat vyhlíženého oživení, protože lidé si podle analytiků už uvědomili, že bytovou otázku nemohou odkládat donekonečna. A kdo o novém domově přemýšlí, tak se rovnou může nechat inspirovat purismem a čistotou s jakou ke své práci přistupují renomovaní architekti i  designéři. Časopis tak vystavuje na obdiv například designové baterie, které vnáší do koupelen oživení z břehů italského jezera Orta nebo jedinečné závěsy a polštáře ušité z představ a s otiskem barevných emocí z dílny české designérky.

 

V aktuálním čísle se nezapomíná ani na investice. Pro někoho to může být byt nebo dům, a to nejen v Česku, protože developeři se stále více rozhlížejí i v zahraničí, ale zvolit lze i tak trochu pořád ještě netradiční způsob - investovat do lahodné pochoutky jakou jsou lanýže. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

TRH S BYTY NA VZESTUPU
Refresh trhů s byty. Zájem o luxus. Logistické stavby na výsluní. Málo problémových úvěrů. To jsou trendy, které už od loňského roku začaly prostupovat nemovitostním trhem. Regionální bankéři financující komerční nemovitosti i časopisem Estate & Business oslovení developeři podnikající na české půdě jsou ve výhledech pro letošní rok optimističtí. Zásadní rozhýbání ale očekávají až v roce 2025.

DOTEK PURISMU A FUNKČNOSTI
Projekt nemusí být nutně velký, ale musí být zajímavý a v prostředí, které ho vítá a těší se na něho, říká v rozhovoru architekt Petr Kolář. Vypráví v něm o tom, jaký je rozdíl stavět vesnice v Kanadě nebo mít projekty na Maledivách a především, jak moc důležité je potřebné se na odlišné prostředí předem pečlivě připravit. Zjistit, jak se například chovají vlny, jak funguje eroze u pláží, jak tam fouká vítr. Je to podle něho zásadní proto, aby se domy a urbanismus dělal tak, aby jako celek fungoval.

CHORVATSKO, ZEMĚ ZASLÍBENÁ
Zahraniční projekty a především Chorvatsko. To je další sen, který si chce splnit zakladatel holdingové společnosti H2O Group Libor Vlasák. Nedaleko Splitu, v místě, které očarovalo svou jedinečnou atmosférou se teď pouští do výstavby rezidenčního bydlení na Jadranu. Jde o exkluzivní komplex šesti rezidenčních trojdomů nedaleko Splitu v atraktivní lokalitě s obrovským potenciálem rozvoje. Jak v rozhovoru říká, investice do bytu v Chorvatsku představuje vynikající příležitost, kdy výnos z pronájmu nemovitostí přesahuje ty v Česku.

ARCHITEKT MARTIN KOTÍK MÁ NÁPADŮ DOST
Staví příběhy a bude jich už na tři desítky. Některé ještě nezrealizoval. Třeba nechat po skále u Vltavy šplhat dům, kde by lidé viseli v bytech jako ptáci v hnízdě. Současná architektura v Praze je ale podle něho příliš svázaná, konstatuje v rozhovoru. Jednak v Česku podle něho chybí slušný a osvícený investor, ale zejména se stále všichni ohlížejí na cenu. Tedy aby to nestálo moc, a měli z toho velký profit.

Nejen byt jako investice
Někdo investuje do koupě bytu a někdo do lanýžů až tak, že i pro ně staví vlastní „dům“. Majitel firmy Český lanýž Richard Beneš toto specifické aroma natolik zbož- ňuje, že se rozhodl zhmotnit svůj sen, mít vlastní lanýžárnu. Jeho cesta posledních šest let rozhodně nebyla jednoduchá, jak vypráví v rozhovoru. Aby svůj sen zhmotnil, musel například nejdříve v Česku změnit legislativu.

Průlom pro skladování
Vícepodlažní sklady umožňují lepší využití vertikálního prostoru a efektivnější skladování na menší ploše. Tato inovace má umožnit skupině KKIG Holding posunout v tomto směru hranice a poskytnout zákazníkům ještě lepší služby. Podle generálního ředitele skupiny Filipa Kocha představuje pro firmu klíčový cíl, výstavbu chce spustit v příštích dvou až třech letech. Plánů má ale tato firma, která se zaměřuje zejména na investice do průmyslových projektů, mnohem více.

Domov do posledních detailů
V prodeji nemovitostí se začíná prosazovat nový trend. Nejprve se interiér navrhne do posledního detailu, vybaví se, a až pak se nemovitost prodá, vysvětluje v rozhovoru majitel rodinné designové firmy Stopka Jiří Stopka. K takovému kroku se ve spolupráci s ním odhodlal první developer rezidenčního projektu vily ÉPOQUE na pražských Malva- zinkách. Výhodou takového postupu je, že detaily jsou dotažené do dokonalosti, materiály v naprosté symbióze, jako celý interiér. A klient se může ihned nastěhovat.

Interiér vyšperkovaný detailem
Je to pět let, co původní profesí zubní technička Barbara Křivánková založila svůj Dessin Atelier a začala zdobit interiéry svými vlastnoručně ušitými kousky. Díky původ- nímu oboru rychle zvládla technologii šití, ale i perfektní vnímání barev, smysl pro detail, preciznost i umění se koncentrovat při práci, jak sama v rozhovoru říká. Ale zároveň přiznává, že je to mnohdy oříšek podnikat ve výrobě, kde je každý kus šitý na míru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz