Premium Guide - 6/2022

149 Kč / časopis
Skladem

Existují v dnešní době i dobré zprávy? Když se na ně ekonomů zeptáte, odpovědi bývají dost stručné. Ale většinou se nějaká najde. Šéfka České bankovní asociace Monika Zahálková třeba potvrzuje, že české bankovnictví je stále v skvělé kondici. Ti, kteří se zabývají investicemi, zase mluví o ideální chvíli k nákupům. A například jeden podnikatel Cyril Svozil vidí pozitivum v tom, že Evropa si snad konečně uvědomí, co způsobuje byrokracie a přeregulovanost. Všichni se ale shodnou na tom, že z pohledu ekonomického je dnešní doba extrémně zajímavá. Že je to doba, na kterou se bude jednou vzpomínat a vyprávět... Tak buďme rádi alespoň za to. Inspiraci pro vyprávění můžete získat třeba v aktuálním Premium Guide.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

Bankéř do každé rodiny
Rakouská privátní banka Gutmann má kořeny v Čechách. A také svou budoucnost, jak věří bankéři z její pražské pobočky. V konkurenci velkých korporací a švýcarských bank sází na osobní přístup ke klientům. „Není to žádné klišé. Můžu říci, že aspoň polovinu svých klientů považuji za osobní přátele,“ vysvětluje Radovan Bucher, privátní bankéř Bank Gutmann.

10 trendů, které budou letos ovlivňovat bankovnictví
U mnoha přelomových okamžiků dějin, ať už to byl vynález knihtisku, parního stroje nebo nástup internetu, nám až postupem času došlo, o jak zásadní změny se vlastně jednalo. V případě bankovnictví si však již nyní uvědomujeme, že pandemie covid-19 toto odvětví výrazně změnila.

Umění jako investice 
Jarní aukce Galerie KODL se stala historicky nejúspěšnější. Prodala se díla za takřka 440 milionů korun a poprvé byla překonána cena sto milionů korun za jeden obraz. Umělecká díla jsou poptávána nejen sběrateli, ale stávají se také investiční komoditou. Jak pohlíží na stávající situaci majitel úspěšné aukční síně Martin Kodl?

Budoucnost je elektrická
V 70 zemích na čtyřech kontinentech můžete koupit výrobky jesenické firmy Fenix Group, světové jedničky v oboru výroby a dodávek topných systémů. Její zakladatel a majitel Cyril Svozil nyní přichází s revolučním konceptem, který násobně snižuje cenu elektřiny pro domácnosti i firmy. „První výsledky jsou neuvěřitelné, dosahujeme cen pod 1 korunu za kWh,“ říká nadšeně.

Kouzlo regionálních retail parků
Skupině nemovitostních fondů ZDR Investments se dařilo i v době pandemie. Sázejí totiž na prodejny potravin a retail parky, kde mají prodejny vlastní vchod z ulice nebo parkoviště. Velká část jejich nájemců, například prodejci potravin nebo lékárny a drogerie, měla z nucených uzavírek výjimku.

Žen mezi investory přibývá a mohou jít mužům příkladem
83 % žen považuje investování za běžnou agendu při správě rodinného rozpočtu, 66 % investuje až sedminu svého měsíčního příjmu a 55 % Češek investuje do akcií, 44 % do dluhopisů a 27 % do kryptoměn.

Investice s vůní lanýžů
Ač to málokdo tuší, lanýže se mají od příštího roku stát oficiální zemědělskou plodinou ČR. Ještě méně lidí ví, že za tím je Richard Beneš s manželkou Lenkou, bývalí manažeři Broker Trustu. Ti se před časem rozhodli, že kancelář vymění za vůni lanýžů. 

Éra levných peněz skončila
„Osobně odhaduji, že českou ekonomiku čeká nejhorší období za 12 let, co podnikám,“ říká Pavel Jíša, spoluzakladatel Českomoravského fondu SICAV, a.s., který kvalifikovaným investorům zhodnocuje peníze prostřednictvím podfondů AGUILA a DOMUS.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz