Premium Guide - 3/2022

129 Kč / časopis
Skladem

Pořídit si bydlení podle svých představ je snem každého. Málokomu se to splní, což ale neznamená, že bychom měli na tento sen rezignovat. Časopis Premium Guide s podtitulem Úžasné domy a zahrady přináší inspiraci pro to, abyste své snění mohli rozvíjet. Tak například: špičkový architekt a pedagog Jan Jakub Tesař ukazuje, jaké jsou poklady i zločiny současné výstavby rodinných domů. Některé trendy, které se v českém bydlení prosazují, představuje interiérová architektka Hana Benešová. Moderátor Tomáš Zástěra, který propadl truhlařině, zase ukazuje, že nejzábavnější na cestě k „úžasnému domu a zahradě“ může být právě ta cesta. Plná pokusů a omylů, ale také skvělého pocitu z výsledku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH

Poklady a zločiny české architektury
Architekt Jan Jakub Tesař spolu s Jánem Stempelem, svým profesorem a dnes i partnerem ve studiu Stempel&Tesař architekti, domy staví, učí na fakultě a také vydávají jakousi bibli stavitelů rodinných domů – knihu 99 domů. 

Klenoty z cihel, dřeva, kamene a betonu
Ukázky několika současných projektů rodinných domů, které snesou srovnání se světovou produkcí. 

Bratři klikaři z Dobrušky dobývají svět
Tři bratři společnými silami dokázali vybudovat společnost M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování. Za jejich úspěchem stojí nejen určitá dávka štěstí, ale zejména tvrdá práce. 

Interiérový architekt jako průvodce na cestě za dobrým bydlením
Proč se zajít poradit s interiérových architektem? Na co si dát pozor při plánovaní bydlení? A jaké jsou současné interiérové trendy? Odpoví architektka Hana Benešová.

Tapety podle vlastního návrhu vdechnou interiéru duši
Není nutné se omezovat pouze fádní nabídkou katalogů hobby obchodů. Společnost Canon nabízí jednoduché a dostupné řešení pro tisk tapet na míru s vlastním dekorem.

Květná zahrada: barevný zázrak s puncem UNESCO
Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. V roce 1998 byla zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jihočeské panství moderátora a chalupáře Tomáše Zástěry
Pokud zrovna nemoderuje v rádiu nebo netrápí své tělo a psychiku v soutěži Survivor, pravděpodobně jej najdete na chalupě v jižních Čechách. Známý moderátor Tomáš Zástěra totiž propadl chalupaření a kutilství.

Rašelina – tradiční organická vzpruha pro moderní zahradu
Rašelina je přírodní zásobárnou organických látek, které jsou požehnáním pro půdu. Tradičních zkušeností využívá dnešní organické zemědělství, které se řídí přirozenými koloběhy přírodních dějů a umožňuje lepší ochranu před suchem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz