Premium Guide - 12/2022

Novinka
149 Kč / časopis
Skladem

V  zimním speciálu Premium Guide přinášíme informace o novinkách, které jsou na letošní sezonu připraveny v hlavních destinacích českých milovníků zimních sportů – v Rakousku, Itálii a Švýcarsku, ale i v Polsku nebo na Slovensku. Kromě sjezdovek se věnujeme i fenoménu skialpů, který nabral na síle právě v covidových letech jako alternativa k zavřeným sjezdovkám. A samozřejmě běžeckému lyžování, jemuž jsou české hory zaslíbené. Věříme, že na našich stránkách najdete inspiraci a především chuť pro vaše zimní cestování, ať už vás zavede kamkoli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH

Když to pofičí, bude to super!
Hodně nadnárodní značku tvoří Martina Dubovská. Lyžařka česko-slovenského původu na rakousko-českých lyžích s chorvatsko-polským realizačním týmem. „Klape nám to super, máme řadu zábavných situací,“ vypráví se smíchem v příjemném rozhovoru v rozjezdu své desáté zimy na velké scéně.

Blizzard i Tecnica pokračují v tradicích, ale také představují novinky
Nabídka lyžařského materiálu je široká a pestrá, každému může lépe sedět jiný druh, model, nebo jen verze. Jak se při výběru orientovat, abych dostal to nejlepší právě a přesně pro sebe? Doporučujeme nejprve získat co nejvíce informací, rozvážit, co chcete, a pak si porovnat požadavky s odborníky v obchodech.

Hory, pohyb, svoboda. Jak se vybavit na skialpy?
Jestliže šly skialpy (nebo skitouring) dosud jaksi mimo zoom vaší pozornosti, pak jste je aspoň periferně museli zaznamenat jako ojedinělé vítěze doby covidové. I v čase tuhých restrikcí ponechaly svým vyznavačům aspoň dočasný pocit svobody (pohybu v horách). A ten přetrvá i po návratu do časů „normálních“.

Švýcarské hory otvírají nekonečný zimní stadion
Ani v covidových časech tady neodradili turisty drakonickými omezeními. Teď věří, že i v navrátivších se „normálních“ časech to návštěvníci ocení. Co chystá na letošní zimu Švýcarsko?

Hory, sníh a slunce. Zima v Jižním Tyrolsku je připravena
Zima se určitě zeptá, co jste dělali v létě. Pokud odpovíte, že jste se těšili na hory, sníh a slunce, pak jste zároveň zcela jistě vyhlíželi další výlet do Jižního Tyrolska, nejsevernější italské provincie.

Rakouská orlice s českou hlavou.
Také do běžecké stopy a na skejtové cesty se vrátila značka Kästle. V tomto případě skutečně česká práce s rakouským logem. Co nabízí a kdy dojede do špice mezi top běžky? O tom vyprávějí lídři rodiny tvůrců této lyže Martin Petrásek a Vít Fousek.

Zimní Tatry aneb Vše mohlo být jinak
Do Vysokých Tater se v zimě jezdí pochopitelně za lyžováním, ale stále přibývá těch, kteří sem jedou za zimní turistikou, případně se chtějí podívat na zajímavosti a v neposlední řadě se nadýchat horského vzduchu, který může působit i jako lék.

Do Antarktidy za pohlednici
Jeden z nejznámějších českých cestovatelů současnosti Martin Mykiska řadu svých cest absolvoval v zimě. O cestě po zamrzlé řece, po níž dorazil do odlehlého himálajského údolí Zanskar, napsal úspěšnou knihu, další zimní cesty například za polární září na sever Norska, do Patagónie nebo na hřebeny And zaznamenal fotograficky či do televizních reportáží.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz