Premium Guide - 10/2022

149 Kč / časopis
Skladem

Možná je to vlastnost všech malých národů, my jí každopádně máme vrchovatě. To neustálé zpochybňování svých schopností, vyjádřených typickou větou „to se může stát jen u nás!“. Proto se někomu může naše tvrzení, že Česko je úžasné, napsané dokonce bez otazníku (!), zdát jako provokace a drzost. My to však myslíme vážně. Už jen proto, že Česko je krásné. Máme neuvěřitelně pestrou zemi, plnou řek, úrodných polí, hlubokých lesů, krásných a divokých hor. Žijeme (většinou) v městech, na která se jezdí dívat miliony turistů z celého světa. Navíc jsme přesvědčeni, že se tu i dobře a bezpečně žije, což dokazují různé mezinárodní statistiky a srovnání. 

Vybrali jsme pár desítek míst v Česku, která jsou podle nás úžasná. Doufáme, že se s námi shodnete.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

Data to potvrzují: Česko je úžasné
Obyvatelům Česka objektivně není cizí jistá skepse a určitě nepropadají lehce slepému nadšení. Dalo by se dokonce říci, že mají tendenci okolo sebe vidět to špatné. Cizince to často překvapí – při pohledu na naší zemi zvenčí totiž řada věcí vypadá jinak. A především lépe. Směle se dá říci, že podtitul našeho časopisu Úžasné Česko vůbec nelže.

Chcete úžasné Česko? Strhněte bariéry!
Vladimír Kořen už 20 let ukazuje divákům ČT úspěchy našich vědců, posledních 13 let moderuje populární Zázraky přírody. Zároveň stál 10 let v čele Říčan, v té době městem s nejvyšší kvalitou života v Česku. Možná trochu překvapivě poté nastoupil jako učitel na říčanskou základku. „Myslím, že jsem tu trochu zakořenil,“ říká oblíbený moderátor. 

Hotel jako cesta za zážitkem
Turisté se do Prahy pomalu vracejí, ale jiní než před covidem. Už to nejsou levné autobusové zájezdy nebo party britských opilců. „Přijíždí individuální klientela, která chce poznávat a která je daleko náročnější. To je klientela, o kterou Praha vždy stála,“ říká generální ředitel hotelu NH Prague City Petr Nešpůrek. 

DĚJINY ČESKÝCH BOJŮ V NOVÉM MUZEU
Po čtyřleté rekonstrukci bylo symbolicky dne 28. října slavnostně otevřeno Armádní muzeum Žižkov. Návštěvníkům nabídne novou expozici zachycující vojenské dějiny českého území od osídlení Slovany až po současnost. Výstavní plocha se proti minulosti ztrojnásobila, rekonstrukce vyšla na více než 900 milionů korun.

Klenot funcionalismu znovu září
Jako Fénix z popela se zrodil další z architektonických klenotů první republiky. Vila Volman v Čelákovicích patří k nejvelkolepějším a nejcennějším funkcionalistickým stavbám na našem území, přičemž před pár lety hrozilo, že se její velká část bude muset strhnout. Dnes, po náročné rekonstrukci, znovu září v původní kráse. Přitom o ní málokdo ví. To se ale mění– od září je přístupná veřejnosti.

Slovanství je umělý konstrukt. Máme blíž k Němcům než k Rusům
Možná i vás někdy zarazilo, že Sámovu říši a Velkou Moravu dělí zhruba 150 let, o kterých prakticky nic nevíme. Neznamená to ale, že by se na dnešním českém území nic nedělo. Počátky českých dějin a historie Slovanů jsou totiž pořádně temné, říká v narážce na název své nové knihy historik Jindřich Kačer. „Velkomoravská říše mohla na tu Sámovu přímo navazovat. Ale záznamy o tom nemáme. Co se na našem území tehdy dělo totiž nezajímalo nikoho, kdo by uměl psát,“ prozrazuje.

Po svých na konec světa
Rychlebské hory patří mezi nejopuštěnější pohoří v Česku. Horské chaty ani bufety tady nenajdete. Avšak v případě, že hledáte rajský klid, panenskou přírodu a nádherné výhledy, si Rychleby zamilujete. Stačí si udělat dva nebo tři dny volna, vzít batoh, jídlo, spacák a vyrazit do divočiny.

Úžasná místa, kde i přespání je zážitkem
Nevíte, kam se vydat na výlet po Úžasném Česku? Naštěstí je tu dost úžasných možností, a objevují se stále nové hotely, resorty, penziony či chatky... Přinášíme několik tipů na ubytování, které bude největším zážitkem celé cesty. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz