Mladý svět - 1/2022

49 Kč / časopis
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

1. vydání časopisu Mladý svět, které vyšlo 20. ledna 2022. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bude rok 2022 lepší než ty dva předchozí? Těžko dnes říci. Už totiž víme, jak rychle se realitou může stát to, čím nás předtím jen strašily katastrofické filmy. A zpravodajství je plná slov jako epidemie, válka, inflace, energie... Ale je nutné alespoň věřit, že se vše v dobré obrátí.

Inspirací může být několik příběhů, které přináší nové číslo Mladého světa. Tak třeba náš nejpopulárnější zpěvák Marek Ztracený vždy věřil, že bude v hudbě úspěšný. A tak jednoho dne v Železné Rudě nasedl na autobus, v pohorkách naburácel do kanceláře nadnárodního hudebního vydavatelství – a oni ho vzali. Když nedávno přebíral Českého slavíka, říkal, že právě tato cena je důkazem, že člověk nesmí víru ztratit.

Mladá jaderná chemička Martina Benešová zase vždy věřila, že radioaktivita může přinášet život. Výsledkem jejího úsilí je přelomový lék na rakovinu prostaty, který by měl už letos být schválen. Mimochodem, cena jejího výzkumu se odhaduje na 3,9 miliardy dolarů...

To bioložka Hana Svobodová od dětství věřila, že jednou bude chránit želvy. Už sedm let tak činí v Indonésii a za tu dobu zachránila desetinu tamní populace kriticky ohrožených karet. A konečně pro sportovní fanoušky jsme vybrali fenomenální příběh fotbalového týmu Leicester City. Když v roce 2015 začínala Premier League, byl na jejich vítězství vypsán kurz 5000:1 (pro představu, zhruba takový kurz je dnes vypsán na to, že se prezidentem ČR stane Miroslav Sládek nebo Karlos „Terminátor“ Vémola). Přesto to byla tato parta „outsiderů“, kdo nakonec zvedl nad hlavu pohár pro vítěze.

Zkrátka, věci se nikdy nestanou samy od sebe, a když člověk nevěří v jejich úspěch, nestanou se nikdy. Proto všichni věřme, že letošek bude rokem obratu. Když si k němu budete číst Mladý svět, budeme rádi.

Marek Brodský
časopis Mladý svět

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz