Matka a dítě - 1/2023

39 Kč / časopis
Skladem

Aktuality, rozhovory, rady a doporučení lékařů a odborníků a další zajímavé informace - to vše vám přináší březnové číslo speciálu Matka a dítě určené zkušeným, čerstvým i budoucím maminkám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co najdete v aktuálním čísle?

ROZHOVOR S OLGOU LOUNOVOU
Česká zpěvačka, skladatelka, herečka a závodnice rallye v polovině listopadu minulého roku přivedla na svět své první dítě, holčičku Arianne. Jak ji mateřství obohatilo a změnilo život?

SCREENING VZÁCNÝCH ONEMOCNĚNÍ
O přínosu testů na léčitelné nemocina zdraví dětské populace jsme si povídali s primářkou Ing. Karolínou Peškovou z kliniky pediatrie a dědičných poruch metabolismu VFN v Praze.

PLACENTOFÁGIE
Zastánkyň pojídání vlastní placenty pozvolna přibývá. V rozhovoru se k problematice vyjádřila dula Ing. Markéta Verbíková, která zpracování placenty maminkám nabízí v balíčku svých služeb.

MENINGOKOKOVÁ INFEKCE
O zákeřné bakterii jsme si povídali s dětskou lékařkou a specialistkou MUDr. Věrou Pellantovou, Ph.D., z Centra očkování a cestovní medicíny a Kliniky infekčních nemocí z Hradce Králové.

KDYŽ NÁS ZRADÍ GENY
Pod pojmy dobré a špatné geny si většina lidí představí modré oči nebo krátké nohy. S geny ale může být potíž, když se při zrodu nového života prostě náhodou zrovna něco pokazí.

REDUKCE JIZVY PO CÍSAŘSKÉM ŘEZU

Nepropadejte panice, přinášíme vám miniprůvodce, který vám představí správné návyky pro redukci čtyř hlavních typů jizev: strií, jizev po císařském řezu, faceliftu a operaci štítné žlázy.

JAK PEČOVAT O KŮŽI
Jakou speciální péči věnovat pokožce po zimním období a během roku, jsme se ptali kožní lékařky MUDr. Stanislavy Hasalové z Dermatovenerologického oddělení Vojenské nemocnice v Olomouci.

VÝŽIVA KOJENCŮ A BATOLAT
Už od prvního zamrkání na svět je důležité dbát na to, co naše děti jedí. Zdravý jídelníček je proto obzvláště důležitý a měl by být pestrý a plný živin, vitaminů a minerálů. Vrací silnou imunitu.

a ještě mnoho dalšího

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz