Lawyers & Business - Ročenka: Advokátní kanceláře roku 2021

129 Kč / časopis
Skladem

Co najdete v ročence Advokátní kanceláře roku 2021?

  • advokátní žebříčky
  • přehled vybraných významných transakcí a mandátů advokátních kanceláří
  • přehled nejvýznamnějších personálií a událostí na advokátním trhu
  • analýzy a texty k aktuálním tématům, jako jsou udržitelnost, diverzifikace, inovace či nástupnictví
  • výběr disruptorů českého advokátního trhu
  • informace o špičkových advokátních kancelářích působících v České republice
  • rozbor aktuálních trendů českého advokátního a obecně poradenského trhu
  • rozhovory s vybranými osobnosti právního či byznysového života

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Advokátní kanceláře roku 2021

Do první ročenky Lawyers & Business Advokátní kanceláře roku a advokátní trh 2021 jsme vybrali 100 nejzajímavějších právních firem na českém trhu a jako vůbec první přinášíme u řady z nich kvalifikované odhady jejich hospodářských výsledků za loňský rok. 
Pouze dvě advokátní kanceláře reportují obrat kolem jedné miliardy korun a obě vedou i co do počtu lidí, kteří pro ně pracují. Z českých kanceláří jde o firmu Havel & Partners – která tak získává titul Největší české kanceláře roku –, z mezinárodních o Dentons, jež vyhrává ocenění Největší mezinárodní kancelář roku. Uznání za udržitelnost si odnáší Deloitte Legal, Uznání za diverzitu PRK Partners.
Z advokátního trhu jsme ale získali mnoho dalších zajímavých informací, které podrobně analyzujeme, komentujeme a dále rozebíráme. Zjistili jsme například, že nejvíce v Česku působících kanceláří považuje z mezinárodních firem za konkurenci White & Case, z těch českých Havel & Partners. Mezi ženami, které českou advokacii inspirují, nejčastěji zaznívá jméno brněnské advokátky Jany Sedlákové, řídící partnerky kanceláře Sedlakova Legal.
Víme také, jak advokátní kanceláře v České republice přistupují k tématům, jako jsou diverzifikace, inovace, diverzita, udržitelnost či nástupnictví. Tím se mimochodem v současnosti zabývá většina reportujících firem a některé z nich sdílejí také své povedené, či naopak nepovedené zkušenosti. 
Ohlížíme se taktéž za důležitými transakcemi a mandáty české advokacie v loňském roce, stejně jako za klíčovými personáliemi – mimo několika advokátních šéfů se totiž loni vyměnil například i ministr spravedlnosti, předseda České advokátní komory, nejvyšší státní zástupce, šéf Vězeňské služby i prezident Exekutorské komory – nebo posuny v organizačních strukturách, kdy loni vznikly nebo se „transformovaly“ kanceláře jako HKDW Holásek, Aegis Law nebo Arrows ETL.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz