Lawyers & Business - 6/2022

129 Kč / časopis
Skladem

Lawyers & Business se v červnovém čísle zaměřil na aktuální dění kolem nového stavebního zákona a přináší několik souvisejících analýz a komentářů. V partnerských rozhovorech dávají do svých plánů nahlédnout Grinex a Deloitte Legal. Nabízíme rovněž texty o střetu zájmů orgánů obchodních korporací, změnách v čerpání nevyčerpané dovolené či o danění kryptoměn. Ohlížíme se taktéž za představením žebříčku Advokátní kanceláře roku, stejně jako za dalším děním v právní oblasti.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

GRINEX: PORADCE BEZ IT EXPERTIZY NEMÁ BUDOUCNOST
Skupina Grinex, které nabízí daňové poradenství i účetní, auditní nebo finanční služby, stejně jako služby znaleckého ústavu, letos slaví 25 let na trhu. A ví, že nesmí zůstat stát na místě. „Outsourcing prochází obrovskou modernizací. A moderní účetní bez vysoké technologické a softwarové expertizy nemá do budoucna moc velkou perspektivu. Chceme tak růst tímto směrem,říká v našem partnerském rozhovoru Richard Jahoda, managing partner odpovědný za daňové poradenství a za poradenství při transakcích a fúzích. A společně se svým kolegou Milanem Němcem, managing partnerem odpovědným za auditorskou činnost a za vedení znaleckého ústavu, se shodují, že problém v dalším rozvoji poradenských služeb je zejména dumping cen. Proti němu by podle jejich slov měly zasáhnout i příslušné profesní komory.

VĚCNÁ NOVELA NOVÉHO STAVEBNÍHO ZÁKONA ZACHOVÁVÁ JEHO ZÁKLADNÍ PRINCIPY JEN ZDÁNLIVĚ
Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo životního prostředí ČR zveřejnily začátkem dubna návrh věcné novely nového stavebního zákona a zárove ňtaké návrh zákona o jednotném povolování v oblasti ochrany životního prostředí a o změně některých souvisejících zákonů. K jakým změnám má dojít? Analýza od Pavla Černého z kanceláře Frank Bold Advokáti.

MARTIN BOHUSLAV: MODERNÍ A ÚSPĚŠNÁ EKONOMIKA POTŘEBUJE VELKÉ ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE
Kancelář Deloitte Legal v posledních týdnech ohlásila nástup dvou nových partnerů, Hany Gawlasové a Ludvíka Juřičky. Firma, která během posledních pěti lety vyrostla, ze středně velkého hráče mezi největší kanceláře působící v České republice, má totiž další velké plány: chce nabrat nové technologické klienty a úžeji se také podívat do regionů. Zároveň intenzivně inovuje a představuje nová řešení vycházející z analýzy dat. Přitom ale nechce ze svých lidí a ani z klientů sedřít kůži, jak říká v našem partnerském rozhovoru jeden z vedoucích partner Deloitte Legal Martin Bohuslav.

JAK SE ŘEŠÍ STŘET ZÁJMŮU ORGÁNŮ OBCHODNÍ KORPORACE
Střet zájmů mezi obchodní korporací a členem jejího orgánu nastává v praxi velice často, a to především u menších právnických osob, u nichž většinou existuje těsnější propojení mezi právnickou osobou a členy jejích volených orgánů a tím pádem i menší kontrola ze strany kontrolního či nejvyššího orgánu. Mimo jiné i z toho důvodu jsou v zákoně o obchodních korporacích a v občanském zákoníku nastavena pravidla, která musí každý člen voleného orgánu při vzniku střetu zájmů důsledně dodržovat. Popisujeme tak, jaké povinnosti zákonná pravidla o střetu zájmů zakotvují a jaké jsou důsledky jejich případného porušení.  Analýza od Jiřího Matznera z kanceláře Matzner Legal.

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE ROKU 2021 PODLE LAWYERS & BUSINESS
Magazín Lawyers & Business vyhlásil Advokátní kanceláře roku 2021. Největší českou kanceláří je Havel & Partners, Největší mezinárodní kanceláří Dentons. Uznání za udržitelnost si odnáší Deloitte Legal, Uznání za diverzitu PRK Partners. Během slavnostního večera v pražském hotelu Augustine jsme rovněž představili ročenku Advokátní kanceláře roku 2021 od Lawyers & Business, v níž najdete 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří roku, stejně jako kvalifikované odhady hospodářských výsledků desítek z nich. Většinu z nich publikujeme jako vůbec první na trhu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz