CEO - 7/2024

Novinka
169 Kč / časopis
Skladem

Právě držíte v rukou říjnové vydání magazínu CEO, v němž nabízíme bližší pohled na budoucnost, kterou pro nás moderní technologie chystají. O tom, že tyto technologie mění svět, slyšíme každý den. Realita je však mnohem zajímavější, než by se mohlo zdát. Mnozí si neuvědomují, jak rychle se svět díky vývoji umělé inteligence mění a že stojíme na prahu zřejmě nejzajímavější epochy lidských dějin. Je na nás, abychom technologický progres využili co nejlépe. AI se totiž stává fakticky novým členem společnosti a přebírá nové role v mnoha oblastech. Někteří lidé se dokonce domnívají, že může být díky své nestrannosti lepším šéfem než člověk. Přispěje též spolu s nástupem generace Z k zavádění čtyřdenní pracovní doby. Pomůže vytvořit více pracovních míst nebo třeba v komunikaci. Skvělou firemní kulturu, která chrlí inovace, za lidi ale nevytvoří. V aktuální vydání CEO se věnujeme také různým možnostem financování firem nebo tomu, jak může AI může zvýšit hodnotu českých firem, podíváme se na blížící se kybernetický zákon. Nabídneme i několik inspirativních rozhovorů se zajímavými osobnostmi či bližší pohled na generační obměnu, která hýbe nejen byznysovou společností. Dozvíte se více o výhodách a nevýhodách arbitráží, které jsou sice drahé, ale dokážou ušetřit čas i peníze. Společně se podíváme na výstavu sbírky podnikatele Leona Tsoukernika nebo na alternativní investici do uměleckého skla. Ta sice nepřináší pravidelný úrok, ale poskytuje estetický zážitek a může těšit po celou dobu svého trvání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH
 
Jak na kyberbezpečnost ve firmách
Partner společnosti Eversheds Sutherland Jaroslav Tajbr se specializuje na oblasti jako umělá inteligence, strojové učení, robotická automatizace procesů, autonomní řízení, Edge Computing, rozšířená a virtuální realita, blockchain či Internet of Things. Zeptali jsme se ho na to, jaká rizika tyto oblasti přinášejí a na co by se měly firmy právě v tomto ohledu zaměřit, nebo na budoucí regulaci AI a kyberbezpečnosti.
 
Generační obměna hýbe společností: Až 95 % malých a středních firem u nás čeká hledání CEO
Jde o téma, které hýbe společností, nejen tou byznysovou. Ne všude se totiž daří potomky zapojit do firemního života. Někteří nechtějí byznysu odevzdat veškerý čas, touží po životě v rovnováze. Musí to ale hned znamenat, že rodinný podnik zanikne? Podle Ing. Jiřího Jemelky, MBA, ze společnosti JPF Czech, se černých scénářů podnikatelé bát nemusí. 
 
Arbitráže jsou drahé, ale dokážou ušetřit čas i peníze
Partner advokátní kanceláře Aegis Law Jan Krampera, uznávaný odborník na řešení sporů doporučovaný prestižním žebříčkem European Legal 500, hovoří o výhodách a nevýhodách arbitráží, o nákladech spojených s arbitrážním řízením ve srovnání se soudem nebo třeba o tom, jak vybírat arbitra. Podle jeho slov získávají arbitráže v současné době velmi prestižní postavení.  
 
Nebojte se inovovat!
V rozhovoru s odborníkem na vývoj aplikací Tadeášem Matouškem z firmy MEMOS Software se trochu netradičně obujeme do firemního softwaru. Proč? Netřeba uvádět, že interní IT je často páteří celého byznysu a data jsou firemní zlato. Co když to ale ve firmách nefunguje tak úplně ideálně a platí známé přísloví „Není všechno zlato co se třpytí“.
 
Nabízíme průvodce labyrintem oceňování staveb
Říká to v rozhovoru Jiří Košulič, statutární ředitel společnosti RTS, která je dlouholetým producentem softwarových informačních systémů, technických, ekonomických a inženýrských služeb pro stavebnictví. Je pro firmy vlastně takovým průvodcem labyrintem oceňování staveb a stavebních prací. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz