CEO - 4/2023

Novinka
149 Kč / časopis
Skladem

Nové číslo magazínu CEO je věnováno TOP CEO Ženám Česka. Redakce magazínu CEO sestavila seznam 50 žen, vrcholových manažerek a podnikatelek, které nás inspirují a jejichž příběhy chceme přiblížit našim čtenářům. Z nich jsme vybrali výherkyně jednotlivých kategorií a také absolutní vítězku Radku Prokopovou, spolumajitelku a šéfku skupiny Alca.  Na následujících stranách dáváme nahlédnout, jak tyto úspěšné ženy přemýšlejí. Přehled následujících 50 jmen je rovněž příspěvkem do diskusí o diverzitě. Ženy najdeme v top managementu i na místech, kde by je možná zastánci starého vidění světa ani nečekali. Na druhou stranu to, že nás tam zaujmou, patrně znamená, že při nastavování rovných příležitostí ještě nemáme hotovo. Zaměřili jsme se ale rovněž na to, co nás v nejbližších měsících a letech čeká v energetice. Je krize skutečně zažehnána? A jak by se měl top management v energetickém plánování dál chovat? To pro nás zanalyzovalo několik expertů na tuto oblast, na sérii textů jsme spolupracovali s poradenskými skupinami Deloitte a KPMG, stejně jako s odborníky na energetické právo z kanceláří PRK Partners a Dentons. Přečíst si můžete i velmi zajímavý pohled zevnitř, totiž v našem partnerském rozhovoru s šéfkou E.ON. Shromáždili jsme pro vás ale také několik dalších inspirativních příběhů: světově proslulá zpěvačka Chandrika Tandom sice vydělala obrovský balík v konzultační firmě McKinsey, kterou i z pozice první ženské partnerky spoluřídila, opravdové naplnění jí ale přinesly patrně až vyprodané koncerty a nominace na Grammy. Veronika Benáčková zase dohlíží na aktivity Allwynu Karla Komárka a společně je čeká velké „dobrodružství“, když od začátku příštího roku spustí pod svou značkou národní loterii ve Velké Británii. A Gordana Glass nám díky své práci ukazuje nejen nepřeberné bohatství přírody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

CO ČEKAT V ENERGETICE V PŘÍŠTÍCH MĚSÍCÍCH A LETECH 
Ze zkušenosti kanceláře PRK Partners se klienti v současné době zaměřují na smluvní zajištění stabilních dodávek energie za předvídatelné ceny, investice do energetické soběstačnosti a efektivního využívání energií, a v neposlední řadě na environmentální compliance, které mají dopad na budoucí dostupnost financování. 

STANOU SE DRAHÉ ENERGIE NOVÝM MOTOREM KONKURENCESCHOPNOSTI? 
„Zdá se, že nejhorší se podařilo zažehnat, navíc to vypadá, že se otevřel prostor pro významnou inovační a modernizační vlnu v tom, jak energii spotřebováváme a vyrábíme. Věříme, že do budoucna budou energie otázkou konkurenční výhody nebo dokonce prostého přežití některých společností,“ píší ve svém komentáři experti energetického týmu v oddělení poradenských služeb společnosti Deloitte Miroslav Lopour a Zdeněk Obruča. 

CHYTRÉ ELEKTROMĚRY A MODULÁRNÍ REAKTORY. ČESKO ČEKÁ SKOK V ENERGETICE 
„Loňský rok byl pro energetiku velice turbulentní. Také letošek je plný změn a v příštích letech bude transformace celého odvětví ještě zintenzivňovat. Čeká nás mimo jiné další rozmach obnovitelných zdrojů, zavádění chytrých elektroměrů a rozšiřování infrastruktury pro vozy na alternativní pohony. Česko se také pustí do přípravy stavby prvních malých modulárních reaktorů,“ píše Anna Zemanová z KPMG.

ČÍM DO BUDOUCNA NAHRADÍME UHLÍ? 
„Energetika již nějakou dobu prochází evolučními změnami způsobenými zejména rozvojem nových technologií a tlakem na proces dekarbonizace. Cílem EU v oblasti dekarbonizace je po přijetí tzv. Zelené dohody snížit emise skleníkových plynů alespoň o 55 procent do roku 2030. Dosažení tohoto cíle v sobě nevyhnutelně zahrnuje odklon od uhlí, které ale je pro Českou republiku z geologických a historických důvodů stále dominantním zdrojem energie, kdy loni tvořil podíl uhlí v energetickém mixu ČR bezmála 50 procent,“ konstatují Lukáš Výmola, Anna Urbanová a Jan Gerych z Dentons.

CLAUDIA VIOHL: ZMĚNA BYLA VŽDY SOUČÁSTÍ MÉ PRÁCE 
Již více než dva roky je Claudia Viohl CEO společnosti E.ON v České republice. V exkluzivním partnerském rozhovoru mluví o vedení rmy se třemi tisíci zaměstnanci, svém vnímání změn a popisuje také to, co čeká svět energetiky v nadcházejících letech. 

50 ŽEN, KTERÉ NÁS INSPIRUJÍ
Redakce magazínu CEO sestavila seznam 50 žen, vrcholových manažerek a podnikatelek, které nás inspirují a jejichž příběhy chceme přiblížit našim čtenářům. Přehled následujících 50 jmen je také zajímavým příspěvkem do diskusí o diverzitě.

CHANDRIKA TANDOM: Z INDIE JSEM ZAMÍŘILA PŘÍMO DO AMERICKÝCH ZASEDAČEK
Chandrika Tandom je nesmírně zajímavá a inspirativní žena. Fenomenální úspěch zaznamenala už ve světě nejtvrdšího amerického byznysu, do něhož pronikla hned po škole. Stala se vůbec první ženou v partnerské pozici v poradenské společnosti McKinsey & Company, vydělala obrovské jmění. Její srdce ale toužilo po něčem jiném.

VERONIKA BENÁČKOVÁ: GLOBÁLNÍ PLÁNY ALLWYNU ZNAMENAJÍ VÝZVU
Allwyn Karla Komárka, jeden z lídrů světového loterijního trhu s tržbami téměř 100 miliard korun, míří vysoko. Nyní se soustředí na start provozování národní loterie pod značkou Allwyn ve Velké Británii a ambice má také v Americe. Výzvu to znamená i pro právníky, jak říká v našem rozhovoru Veronika Benáčková, která jako Group Senior Counsel této loterijní skupiny koordinuje spolupráci právních týmů v sedmi zemích a podílí se na akvizicích společností na nových trzích.

GORDANA GLASS: ČERPÁM Z ČISTOTY HLUBOKÉ VODY, NEVYČERPATELNÉ PŘÍRODY A NEUVĚŘITELNÉ ENERGIE, KTERÁ POCHÁZÍ ZE ZEMĚ 
Umělkyně Gordana Glass pracuje jedinečným způsobem se sklem a drahými kovy, zejména zlatem a platinou. Její práce potěšily královnu Alžbětu II. nebo papeže Benedikta XVI. Gordana ale ještě raději obohacuje veřejné prostory, její díla tak zdobí například některé nemocnice a dodávají pacientům naději. „Když mi dáte pětimetrovou nebo desetimetrovou stěnu, pak se umím nejlépe vyjádřit. Miluju, když mám neohraničený prostor a mohu do objektu vtáhnout světlo, přírodu a navázat na architekturu,“ říká v našem rozhovoru proslulá umělkyně, která se prosadila rovněž v arabském světě a Slovensko, kde žije už čtvrstoletí, reprezentovala i na Expu v Dubaji. Gordana Glass rovněž vytvořila ceny pro advokátní kanceláře roku podle Lawyers & Business mediální skupiny A11. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz