CEO - 3/2022

149 Kč / časopis
Skladem

Statistiky a realita potvrzují, že ženy stále mají menší zastoupení i šance dosáhnout na nejvyšší manažerské funkce než muži. Proto je důležité diskuzi o rovném zastoupení a příležitostech stále vést. Její součástí je i naše anketa TOP CEO ŽENY ČESKA, v jejímž rámci jsme vybrali 77 výjimečných žen – podnikatelek a manažerek, které výrazným způsobem ovlivňují rozvoj svých firem a společností, jejich firemní kulturu i hospodářské výsledky. Máme za to, že právě jejich inspirativní příběhy jsou v zmíněné diskuzi nejdůležitějšími argumenty.

Za další příspěvky do této diskuse, které v tomto čísle najdete, můžete brát třeba unikátní statistiku pozic žen v managementu českých firem, kterou pro nás z dat za poslední tři roky zpracovala personální agentura Anderson Willinger, nebo zamyšlení nad tím, zda se vůbec nějak liší ženský a mužský styl řízení, nebo je to jen výplod naší představivosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z obsahu:

TOP CEO ŽENY ČESKA
77 žen z různých oblastí českého hospodářství, které z různých důvodů považujeme za inspirativní a výjimečné, ať už vedou multimiliardovou průmyslovou korporaci nebo se teprve snaží prorazit například se zdravou výživou. Vždy jde o ženy, které svou energií, úsilím a svou vizí zásadně ovlivňují řízení firmy, bez ohledu na to, zda ji vlastní nebo v ní „jen“ působí manažersky.

NOMINACE NA OCENĚNÍ TOP CEO ŽENA ČESKA
Sedm oborových kategorií, 21 nominovaných, sedm oceněných vítězek. K nim přibudou ještě tři výjimečné ženy, zařazené do absolutní kategorie TOP CEO ŽENA ČESKA. Tak bude vypadat vyvrcholení projektu TOP CEO ŽENY ČESKA, které se odehraje 21. Září v Národním muzeu.

Výjimečné manažerky a podnikatelky
Vizitky 18 výjimečných žen, které dokázaly svým manažerským přínosem svou firmu posunout, vtisknout jí novou tvář či přivést k výjimečným výsledkům.

Úspěch zatavený do skla
Autorem ceny, kterou převezmou oceněné manažerky v rámci ankety TOP CEO ŽENY ČESKA ve vybraných kategoriích, je renomovaný designér a sklář Jakub Pollág. Držitel ocenění Czech Grand Design a spolupracovník předních českých studií Olgoj Chorchoj, deForm či Bomma se specializuje na práci se sklem.

Ženy-manažerky: Jak se stát CEO?
V kterých oborech má žena nejvyšší šanci vystoupat až na příčky nejvyšší? Analýza agentury Anderson Willinger vychází z dlouhodobých dat pohybů na českém personálním trhu z pohledu významných přestupů žen. Výsledná data ukázala nejen přetrvávající nerovnost, ale třeba i obory, kde se ženám daří nejlépe.

Ženský a mužský princip vedení
Přes 50 let svět zkoumá, jak se liší manažerský styl žen a mužů. A stále více si pokládáme otázku, zda rozdíl skutečně existuje. Stírají se rozdíly, nebo se mění úhel pohledu?

Čeká nás těžká pětiletka
Tradiční české podnikání a rodinné firmy – tak znělo téma druhého čísla časopisu CEO. Na Snídani CEO věnované tomuto tématu diskutovali s ekonomem Lukášem Kovandou Kateřina Šrámková, majitelka zámku Loučeň a výroby foukaných skleněných vánočních ozdob Koulier,  Jaroslav Smetana, zakladatel strojírenské firmy Albixon, a odborník na rodinné podnikání a poradce v této oblasti David Krajíček.

Varhany s ženským půvabem
Nejpůvabnější varhanice v Evropě. To se říká – a právem – o umělkyni používající umělecké jméno Katta. Ale není to jen o kráse. Její koncertní vystoupení provází nepopsatelná energie, jíž umí strhnout posluchače po celém světě.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz