CEO - 2/2023

149 Kč / časopis
Skladem

Říká se, že rodinné firmy jsou srdcem české ekonomiky. Někteří z nás mohou toto tvrzení brát s nadsázkou, pro mne osobně je něčím, co jistě platí. Pravdou totiž je, že společnosti, v jejichž vedení se angažují členové jedné rodiny, tvoří vysoký podíl všech registrovaných firem. To z nich mnohdy dělá i významné přispěvatele do státního rozpočtu a důležité zaměstnavatele. Řada průzkumů a studií pak ukázala, že tyto firmy mají ve srovnání s nerodinnými podniky mnohem vyšší míru přežití, což vypovídá o jejich odolnosti a přizpůsobivosti v dnešních nejistých tržních podmínkách. I proto jsme se na ně zaměřili v letošním druhém čísle magazínu CEO.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co najdete v aktuální čísle?

PŘEDÁNÍ FIRMY V RÁMCI RODINY JE VŽDY VELKÁ VÝZVA
Výhodou rodinného podnikání je důvěra, podpora a možnost se naprosto spolehnout na členy rodiny, kteří jsou do něj zapojeni. Problém však může nastat v momentě, kdy dojde k názorovým rozporům, které se mohou promítnout i do rodinných vztahů, říká v rozhovoru Jiří Matzner, zakladatel advokátní kanceláře Matzner Legal.

FALCO SLAVÍ 30 LET. ZAČÍNALI V MARINGOTCE
SOKOL FALCO – tradiční, česká, rodinná firma, která se již od roku 1993 specializuje na výrobu z masa pro zvířecí mazlíčky. Na trhu se pohybuje tři dekády a stále se nezměnilo nic na tom, že pes a kočka jsou především masožravci, proto je jejich cílem, aby lidé svým domácím mazlíčkům podávali kvalitní krmivo, a hlavně se navrátili zpět k jejich přirozené stravě, a to masu.

RODINNÝM FIRMÁM BY PROSPĚL JEDNODUŠŠÍ EXIT ZAKLADATELŮ A DAŇOVÁ ZVÝHODNĚNÍ
V České republice se aktuálně připravuje zákon o rodinném podnikání, který by měl umožnit jednodušší a smysluplně „zaplacený“ exit jejich zakladatelů, zaznělo na debatě CEO Roundtable, jíž uspořádal právě na téma Rodinné firmy magazín CEO ve spolupráci s Lawyers & Business. O současnosti i budoucnosti rodinného podnikání diskutovali Aleš Eppinger, David Krajíček, Martin Vopěnka, Miroslav Kotík a Jiří Stopka.

ČESKÝ ROZHLAS OSLAVÍ 100. VÝROČÍ V HISTORICKY NEJLEPŠÍ KONDICI
Český rozhlas plánuje na letošní jaro velké oslavy 100. výročí začátku svého vysílání. Přímo 18. května tak nabídne zájemcům velký koncert v Riegrových sadech, s Národním technickým muzeem uspořádá rozsáhlou výstavu, přichystá také množství programových lahůdek a zpravodajských událostí. „Jsem opravdu rád, že 100 let Českého rozhlasu slavíme v době, kdy je v naprosto nejlepší kondici, ve které kdy historicky byl,“ říká v našem rozhovoru jeho generální ředitel René Zavoral.

a mnoho dalšího…

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz