CEO - 1/2022

129 Kč / časopis
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

První číslo nového prémiového časopisu, zaměřeného na svět českých top manažerů. Magazín CEO je inspirovaný úspěchem všech, kteří ve svém životě něco dokázali. Je zdrojem informací, inspirace a motivace nejen pro nejúspěšnější manažery, investory a podnikatele, ale pro všechny, kteří se o oblast řízení, managementu, leadershipu, start-upovou či podnikovou sféru zajímají.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z OBSAHU:

Chci si cestu najít sám. Svou vlastní.
Marcel Soural patří k lídrům českého nemovitostního byznysu. V čele společnosti Trigema stojí už více než čtvrt století, z původně stavební firmy vybudoval silnou investiční skupinu. Jak sám říká, v řízení své firmy i v životě je spravedlivý, ale hlavně vytrvalý a nikdy se nevzdává.

 

Kolik berou klíčoví čeští manažeři?
Jak stanovit výši odměn klíčových manažerů, aby byly dostatečně motivační, konkurenceschopné a přitom dávaly smysl v kontextu hospodaření konkrétní firmy? To jsou neustále diskutované otázky, na něž není snadné odpovědět.

 

Jistota regionálního retailu
Nemovitostní fondy, které generují stabilní výnos a poráží inflaci. O tom, jak se nápad zrodil, jak začínali a o jejich dalším směřování jsme si povídali s partnery skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments Zdeňkem Prázdným, Radkem Hladkým a Romanem Latuske.

  

Sběratelské předměty jsou investorským hitem
Výnosy z investic do sběratelských předmětů dokázaly za poslední dvě dekády překonat americké akcie. Umění nejen povznáší ducha a zkrášluje naše okolí, investoři od něj zase očekávají slušné zhodnocení. Jaké jsou plusy a mínusy takovéto investice?

 

Dát šanci kvalitním mozkům
Vývoj znamená život, stagnace jistou smrt. Toto motto v oboru informačních technologií platí dvoj- i vícenásobně než kdekoli jinde. Již úctyhodných 32 let s tímto trendem drží krok společnost Asseco Solutions, tvůrce a dodavatel ERP systémů Helios.  

 

S hračkami v srdci
Výroba hraček a her je zábavný, ale v žádném případě jednoduchý obor. Především pro domácí výrobce, kteří čelí obrovské konkurenci z Asie i od velkých nadnárodních řetězců. Své o tom ví i Miroslav Kotík, majitel předního českého výrobce hraček EFKO a od letoška i předseda národního Sdružení pro hračku a hru.

 

Zlínská cesta od oceli k filmu
Zlínský podnikatel Čestmír Vančura založil na začátku 90. let kovárnu VIVA, která se postupně stala jedním z největších evropských podniků svého druhu. Následně koupil zlínský filmový festival a jako jeho nový prezident jej významně zmodernizoval a oživil. Nyní se pustil do záchrany slavné vily cestovatele Miroslava Zikmunda.

 

S Českou poštou v první lize
Ač byl vrcholným manažerem v privátním sektoru, svého přestupu do čela státního podniku nikdy nelitoval. „Česká pošta je jednička na trhu, zde hrajete opravdu první ligu,“ vysvětluje její generální ředitel Roman Knap. Přestože jeho firma čelí obrovským výzvám v podobě prudkého růstu nákladů, covidu, konkurenci i klesajícímu zájmu o listovní služby, ze svých rozvojových plánů neustupuje.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz